Przejdź do treści Szukaj
O nas

Zespół

Zespół EFC to osoby z pasją, pracujące nad tworzeniem standardów wspomagania rozwoju wybitnych, młodych ludzi w ich edukacji. Wypracowaliśmy metody wyszukiwania i wspierania uczniów wybitnie uzdolnionych. Nasze działania są zindywidualizowane. Już w procesie rekrutacji staramy się dokładnie poznać i zdiagnozować potrzeby naszych beneficjentów, tak, aby dostosować zakres pomocy do ich potrzeb. W naszej strukturze pracują Koordynatorzy regionalni, którzy są do dyspozycji Stypendystów zawsze, gdy zachodzi taka potrzeba. Są ekspertami, którzy koordynują opiekę nad Stypendystami oraz czuwają nad przebiegiem rekrutacji.

Biuro

Emilia Gromadowska

Prezes Zarządu Fundacji

Absolwentka pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego, stypendystka Uniwersytetu Amsterdamskiego. Pracując przez 13 lat w międzynarodowej organizacji dobroczynnej United Way, projektowała i wdrażała nowatorskie w skali kraju programy społeczne i wolontariatu w firmach polskich i zagranicznych. Ekspertka wolontariatu pracowniczego i autorka wydanego w 2007 r. „Poradnika Wolontariusza”. Doświadczony menedżer organizacji pozarządowych i konsultant CSR. Prezes zarządu fundacji korporacyjnych jak Fundacja WARTY i Kredyt Banku „Razem możemy więcej”, Fundacja Kredyt Banku, Fundacja ORLEN DAR SERCA.

egromadowska@efc.edu.pl

Igor Brewka

Menedżer ds. administracji

Absolwent ukrainistyki UMSC w Lublinie, pracownik naukowo-dydaktyczny UWM w Olsztynie, tłumacz przysięgły. Chętnie podejmuje się różnych wyzwań organizacyjno-administracyjnych oraz pomaga w potrzebie. Z zamiłowania informatyk. Lubi dobre kino, gry komputerowe i planszowe oraz literaturę fantastyczną.

ibrewka@efc.edu.pl

Ulyana Buzenko

Specjalista ds. administracji

Absolwentka Uniwersytetu im. Wasyla Stefanyka w Iwano-Frankiwsku. Nauczycielka, pracownik naukowo-dydaktyczny. Obecnie swoje doświadczenia wykorzystuje w pracy administracyjnej w Fundacji. Lubi pomagać innym, podróżować i czytać. Interesuje się psychologią i rozwojem dzieci.

ubuzenko@efc.edu.pl

Agata Bańkowska

Menedżer ds. komunikacji

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od lat związana z branżą reklamową. Interesuje się kulturą, reklamą oraz budowaniem wizerunku marki. W Fundacji EFC odpowiedzialna jest za szeroko pojęte tematy związane z komunikacją. Możliwość łączenia swoich umiejętności i zainteresowań na rzecz fundacji daje jej dużo determinacji i satysfakcji. Prywatnie uwielbia przyrodę, sztukę i podróże.

abankowska@efc.edu.pl

Aleksandra Kosińska

Koordynator ds. komunikacji

Absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego, związana wcześniej z sektorem finansów. Wielbicielka szukania rozwiązań – odbyła praktykę w organizacji pozarządowej zajmującej się prawami człowieka w Phnom Penh, w Kambodży. W EFC zajmuje się szeroko pojętą komunikacją. Swój wolny czas poświęca na działalność charytatywną oraz uprawianie sportów. Lubi podróże, teatr, książki oraz gotowanie.

akosinska@efc.edu.pl

Urszula Kuczyńska

Komunikacja Wizualna

Absolwentka Psychologii Społecznej Uniwersytetu SWPS oraz Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Podejmowała też studia w zakresie Projektowania Wystaw na Politechnice w Mediolanie. Obecnie studiuje Kształcenie Plastyczne na Wydziale Zarządzania Kulturą Wizualną w warszawskiej ASP. Pracuje na co dzień z przestrzenią i rzeźbą. Interesuje ją wychowanie estetyczne oraz kultura edukacji.

ukuczynska@efc.edu.pl


Koordynatorzy

Marek Michalewski

Superwizor

Absolwent Morskiej Uczelni w Gdyni. Po zakończeniu wieloletniej pracy na morzu w charakterze radiooficera, objął opieką Stypendystów pochodzących ze szkół w Słupi i Szczekocinach. W EFC jest odpowiedzialny za współpracę w zakresie pomocy materialnej i promocji Gimnazjum im prof. Romana Czerneckiego w Słupi.

mmichalewski@efc.edu.pl

Elżbieta Broda

Koordynatorka regionalna w województwach pomorskim i kujawsko-pomorskim

Ukończyła politologię i historię na Uniwersytecie Gdańskim. Studentka Iberystyki. Nauczyciel i pedagog, od wielu lat pracuje z młodzieżą zdolną. Największa pasja: podróże po wyspach Greckich i Andaluzji.

ebroda@efc.edu.pl

Małgorzata Zataj

Psycholog, Koordynatorka regionalna w województwie śląskim

Absolwentka psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego i coachingu WSB w Poznaniu. Miłośniczka budowania potencjału, szukania dróg, które doprowadzą do celu. W EFC zajmuje się przede wszystkim prowadzeniem badań oraz udzielaniem wsparcia psychologicznego Stypendystom.

mzataj@efc.edu.pl

Agnieszka Jabłońska-Buchla

Koordynatorka regionalna w województwach wielkopolskim i łódzkim

Absolwentka Wydziału Studiów Edukacyjnych oraz Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, od wielu lat związana z organizacjami pozarządowymi. Pedagog i psycholog z zawodu i z zamiłowania. Miłośniczka gór, kina europejskiego i jogi.

ajablonska-buchla@efc.edu.pl

Iwona Konopka

Koordynatorka regionalna w województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim

Absolwentka studiów pedagogicznych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, chętnie angażuje się w działania społeczne. Zna polską wieś od podszewki i zna z autopsji trudy związane z przenosinami do dużego miasta i mieszkaniem w internacie. Lubi gotować i podróżować.

ikonopka@efc.edu.pl

Łukasz Krzemiński

Koordynator regionalny w województwach małopolskim i śląskim

Absolwent filologii polskiej UJ i pedagogiki UP w Krakowie. Od wielu lat pracuje z młodzieżą z ubogich środowisk. Lubi otaczać się książkami i jeździć na rowerze.

lkrzeminski@efc.edu.pl

Andrzej Piękoś

Koordynator regionalny w województwach mazowieckim i świętokrzyskim

Pedagog specjalny z zakresu resocjalizacji i wspomagania rodziny. Autor projektów edukacyjnych, trener FDN. Prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży dotyczące bezpieczeństwa w Internecie, szkoli w tym zakresie również profesjonalistów oraz rodziców.

apiekos@efc.edu.pl

Robert Walków

Koordynator regionalny w województwach lubuskim i zachodniopomorskim

Absolwent Uniwersytetu Zielonogórskiego, specjalizacja nauczycielska języka polskiego. Od 3 lat związany z pracą z młodzieżą, od roku w Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze. Wcześniej realizował projekty finansowane z Funduszy Europejskich. Z zamiłowania sportowiec zarówno jako kibic, jak i aktywnie pokonujący kilometry średnich i długich dystansów biegowych.

rwalkow@efc.edu.pl

Maciej Ziółkowski

Koordynator regionalny w województwach lubelskim i podkarpackim

Absolwent Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marie Curie Skłodowskiej w Lublinie, od wielu lat współpracuje z młodzieżą z rodzin patologicznych, ubogich i wielodzietnych. Pasjonuje się sportem, a w szczególności piłką nożną, a także teatrem oraz literaturą związaną z tematyką wojenną.

mziolkowski@efc.edu.pl

Kalina Żaczek

Koordynatorka regionalna w województwach dolnośląskim i opolskim

Absolwentka studiów pedagogicznych na Uniwersytecie Wrocławskim. Od ponad 8 lat współpracuje z organizacjami pozarządowymi w zakresie prowadzenia warsztatów rozwojowych z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi oraz wolontariatu i koordynacji projektów. Interesuje się społeczną odpowiedzialnością biznesu i doradztwem zawodowym. A w wolnych chwilach chodzi po górach ze swoim psem. W Fundacji odpowiedzialna także za projekty Mentoringu i Wolontariatu EFC.

kzaczek@efc.edu.pl


Księgowość

Joanna Utrata

Księgowa

Absolwentka Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania WIT. Księgowa z dużym doświadczeniem zawodowym. Nie straszny jej żaden program księgowy. Lubi aktywnie odpoczywać, dobrą kuchnię i nowe wyzwania.

jutrata@efc.edu.pl

Krystyna Kiełbowicz

Księgowa

Księgowa z dużym doświadczeniem, audytor. Długoletni pracownik p. Andrzeja Czerneckiego. Od cyfr odpoczywa na łonie przyrody przy pracy w ogrodzie. W niepogodę lubi oglądać filmy przyrodnicze.

kkielbowicz@efc.edu.pl